Víte, jak vyčistit svůj umělý trávník?
Udržování, čištění a renovace starého umělého trávníků se vám vyplatí více, než jej celé zbourat a nechat si postavit nové, se kterým je proces po pár letech opakován. Nevěříte? Tak si potřebujete přečíst tento článek, ve kterém popisujeme správný postup na udržování a čištění umělého trávníku.
Proč bych vůbec měl renovovat?
Jestli si myslíte, že nechávat starý trávník ladem až do jeho kompletního “ošoupání” je dobrý nápad, zamyslete se. Pokud se nachází trávník na pozemku hotelu, nebo veřejného hřiště hrozí, že si na něm někdo ublíží z důvodu vysoké klouzavosti starého trávníku a může se domáhat odškodnění. A byl by v právu, pokud trávník vlastníte, máte povinnost jej udržovat v dobrém stavu.
Zvláště po deštích se stává z hřiště na umělém trávníku kluziště a nikdo na něm nebude chtít hrát. Pokud také máte krásný hotel, nebo restauraci a vedle něj je ošklivý, hnědý umělý trávník, zkazí to celý efekt podniku.
Jak to probíhá?
Čištění - Nejdříve se musí povrch očistit od nánosu pylu, prachu a kamínků, které se postupně sportem zašlapaly hluboko do trávníků. Jedním strojem zachytí hluboko udusaný písek, který je navrácen na povrch.
Provzdušnění - Pro narovnání udusané trávy se při regeneraci trávníků se používá stroj podobný sekačce, která hloubkově nadzvedává spadanou trávu a granulát.
Výměna vsypu - Křemičitý, či gumový granulát je doplňován na povrch trávníku.
Případné doplnění trávy - V místech, kde je již opotřebení nemožné navrátit do původního stavu, se nalepí nová vrstva umělé trávy a zapracovává se do celkové plochy.
Finální česání - Nově regenerovaný umělý trávník se následně učeše, aby byly stébla měkká a povrch jasně zelený. Tímto se granulát dostane do perfektní hloubky.